داستان اندروید | چگونه یک راه اندازی ناقص بزرگترین پلتفرم محاسبات در جهان شد

در سال 2004 ، اندی روبین با دوست خود استیو پرلمن تماس تلفنی برقرار کرد.او توضیح داد که راه اندازی  اتدروید ، با مشکل روبرو شده است. روبین دوست نداشت دوباره درخواست پول کند ، اما اوضاع وخیم بود.
Android که در حال ایجاد نرم افزار تلفن همراه برای تلفن ها بود ، به صورت نقدی نبود و سایر سرمایه گذاران گاز نمی گرفتند.پرلمن موافقت كرد كه هرچه سریعتر برخی وجوه را سیمی كند.
روبین با عصبیت گفت: “شاید کمی زودتر بهتر شود.” روبین قبلاً پرداخت هزینه های مربوط به فضای دفتر Android را از دست داده بود و صاحبخانه تهدید کرده بود که وی را اخراج کند.
پرلمان به بانک رفت و اسکناس های 10000 دلاری را با 100 دلار پس گرفت و آنها را به روبل تحویل داد. روز بعد ، وی برای تأمین بودجه بذر برای اندروید ، مبلغی ناشى از پول را به وی داد.
 
اندروید
پرلمن به Business Insider گفت: “من این کار را کردم زیرا به آن اعتقاد داشتم و می خواستم به اندی کمک کنم.”
روبین با انداختن پول جدید ، اندروید را در مسیر برگشت قرار داد. وی بودجه بیشتری را تأمین کرد و تیم را به یک دفتر بزرگتر در پالو آلتو ، کالیفرنیا ، مرکز فناوری در ساحل غربی منتقل کرد.
امروزه ، اندروید حدود 85 درصد از کل تلفن های هوشمند در سطح جهان را اختیار می کند ، در حالی که آیفون تنها 11 درصد را تشکیل می دهد. این فشار را به ساعت مچی ، اتومبیل و تلویزیون فشار می آورد. پیش بینی اینکه زمان Android در هر دستگاه از اجاق گاز و ترموستات گرفته تا مسواک باشد ، دشوار نیست.
برای جلب 85 درصد از بازار تلفن های هوشمند ، روبین مجبور شد دو شرکت با ارزش و سودآور فناوری در دوران خود را شکست دهد: مایکروسافت و اپل. او مجبور بود با ناقلهای بی سیم قلاب شده مبارزه کند. او مجبور شد تا سازندگان تلفن را برای خریدن از دید افراطی خود بدست آورد.
روبین به تنهایی این کار را نکرد. وی از سرمایه گذاران مانند پرلمن و پشتیبانی بزرگی از گوگل کمک گرفت.
بر اساس مصاحبه هایی که Business Insider در ابتدا با چندین منبع که در ابتدا در آنجا حضور داشتند انجام داده است ، آنچه در ادامه می خوانید شرح زیر است:
 
اندروید

ایده غیرممکن

در طی مدت 29 سال فعالیت در سیلیکون ولی ، اندی روبین به عنوان یک نبوغ فنی ، یک تاجر ماهر و یک رهبر پویا شناخته شده است.
مهمتر از همه ، روبین کارآفرینی است که دوست دارد چیزهایی را ایجاد کند ، خواه نوشتن کد باشد و هم ساخت روبات.
مهارت وی در زمینه مهندسی در ساختمان 44 مشهود بود ، جایی که Android در محوطه Google زندگی می کند. در آنجا ، روبین اوقات فراغت خود را صرف برنامه نویسی با بازوی غول پیکر غول پیکر کرد تا هر بار که برای او پیامکی ارسال می کرد ، او را قهوه کند. یک گوگلر پیشین می گوید ، این ماشین در طبقه دوم ساختمان 44 بود و به اندازه کافی بزرگ بود كه بتواند اتومبیل را بلند كند.
یکی دیگر از پروژه های روبین شامل پرواز یک هلیکوپتر کنترل از راه دور عظیم در چمن Google بود.
Sumit Agarwal ، رئیس پیشین مدیریت محصول موبایل در Google گفت: “این هلیکوپتر 5000 دلار است. “و منفجر نمی شود ، اما شما این هلیکوپتری را دریافت کرده اید که به معنای واقعی کلمه خود را از روی چمن جلوی ساختمان 44 جدا کرده است.”
 
 
مدت ها قبل از اینکه روبین لوکس سرگرمی با روبات های عظیم را در گوگل به وجود آورد ، او باید ثابت کند که می تواند ایده های دیوانه کننده خود را اجرا کند. یکی از وحشی ترین او ساخت یک سیستم عامل باز برای تلفن ها در اوایل دهه 2000 بود.
در اوایل دهه 2000 ، حامل ها همه چیز را از طریق راهی که یک تلفن تا چقدر هزینه می کرد ، کنترل می کردند. در آن زمان افراد حامل عکس به صدا در می آمدند و مصمم بودند این راه را ادامه دهند. آنها نمی خواهند هیچ شرکتی – بزرگ یا کوچک – منافع خود را نقض کنند ، به همین دلیل است که اکثر صنعت فناوری فکر می کردند ایده ای مانند روبین غیرممکن است ، می گویند منابعی که در روزهای ابتدایی اندروید در Google کار می کردند.
 
اندروید
 
در حالی که سیستم حامل بسته و خاموش بود ، اندروید منبع آزاد است. اصطلاح “منبع باز” به این معنی است که هر کس می تواند کد منبع اصلی را که اندروید را تشکیل می دهد را بگیرد و از آن در ابزارهای خود بصورت رایگان استفاده کند. هر کس می تواند بر روی آن کد ایجاد کند یا آن را تغییر دهد.
روبین در ابتدا سعی کرد Android را برای دوربین ها طراحی کند اما نتوانست از سرمایه گذاران بکشد. بنابراین او با کریس وایت که پیش از این رابط را برای WebTV طراحی کرده بود ، همکاری کرد و نیک سیرز ، مدیر سابق بازاریابی T-Mobile ، روبین در هنگام راه اندازی Danger Hiptop یا T-Mobile Sidekick با آن که به طور گسترده ای شناخته شده بود ، همکاری داشت. روبین ایده خود را برای ایجاد یک سیستم عامل منبع باز برای تلفن ها توضیح داد. Rich Miner ، یکی دیگر از بنیانگذاران Android که هدایت تیم سرمایه گذاری East Coast را در Google Ventures دارد ، در فوریه 2004 به این گروه پیوست.
هنگامی که تیم اندرویدی ایده خود را برای جلب سرمایه داران مطرح کرد ، برنامه اصلی آنها این بود که این نرم افزار را به صورت رایگان به تولید کنندگان تلفن واگذار کنند. سپس شرکتهای مخابراتی تلفنهایی را از تولیدکنندگان که نرم افزار Open Android را اجرا می کنند ، سفارش می دادند و می توانستند آن را مطابق آنچه مناسب می دیدند از مارک یا تغییر دهند. یک منبع گفت: اندیشه سپس “خدمات با ارزش افزوده” را به اپراتورها می فروشد تا بالای این نرم افزار برود.
این یک مدل تجاری بود که به منظور جلب ناقلین طراحی شده بود. با این وجود ، مشکل این بود که موفقیت هر کالای تلفن همراه دشوار است زیرا شرکت های حمل و نقل نمی خواهند از کنترل صنعت دست بکشند. به عنوان مثال ، اولین تلفن Rubin ، T-Mobile Sidekick ، ​​فقط به این دلیل عملی شد که T-Mobile موافقت کرد که آن را بفروشد و دوباره آن را برندسازی کند. بیشتر نوجوانان صاحب Sidekick احتمالاً حتی نمی دانند که شرکت روبین ، Danger ، چیست. آنها فقط می دانستند که فقط از طریق T-Mobile می توانند تلفن را دریافت کنند. این محصول T-Mobile بیشتر از خطر برای مشتری است که به دنبال خرید گوشی است.
 
مطمئناً ، برنامه Rubin به حاملان امکان می دهد تا محصولات و خدمات خود را آشکارا تبلیغ کنند ، اما همچنین لازم است که برخی از دسته های خود را در بازار موبایل با Android به اشتراک بگذارند. و آنها حاضر نبودند خیلی راحت با ایده ای موافق باشند.
محیط غیرقابل نفوذ می تواند هر مدیرعامل را جلب کند – اما نه روبین.
یک منبع گفت: “حتی وقتی اوضاع خیلی بد شود ، شما هرگز تسلیم نمی شوید.” “این فقط روشی است که این افراد ساخته می شوند که این نوع کارها را می کنند.”
بیشتر مردم فکر می کردند که روبین دیوانه است از تلاش. پرلمن ، هنگامی که هر دو در اوایل دهه 1990 برای اپل کار می کردند ، با روبین ملاقات کرد ، به یاد می آورد که در سال 2003 با یک سرمایه گذار در شرکت Whole Foods وارد یک سرمایه گذار شد و از وی پرسید که درباره پروژه منبع روبین چه فکر کرده است.
“او گفت” ، استیو ، بیا. این که می توانید یک نفر از این ویژگیها را ببینید ، “” “در حال حاضر تلاش برای جوشاندن اقیانوس است.”
در سال 2014 ، تحلیلگران تخمین می زنند که بیشتر از 1 تلفن همراه اندرویدی به بازار ارائه شده اند.
 
روبین فارغ التحصیل کالج Utica در بالادست نیویورک است. قبل از آندروید ، او حرفه ای طولانی در زمینه فنی داشت ، که در کارل زایس میکروسکوپی شروع شد ، جایی که بین سالهای 1986 و 1987 به عنوان یک مهندس توسعه کار کرد.
به گزارش روزنامه نیویورک تایمز ، روبین پس از ترک شغل خود در کارل زایس ، برای کار در یک شرکت روباتیک به سوئیس نقل مکان کرد. در طی تعطیلات در جزایر کیمن در سال 1989 ، روبین با مهندس اپل به نام بیل کاسول ملاقات کرد.
به گزارش تایمز ، روبین به سختی کازول را می شناخت ، اما به او لطف کرد – وی پس از درگیری با دوست دختر خود ، پس از اخراج از کلبه ساحلی خود ، به کاسول پیشنهاد کرد تا بماند.
خلاصه …………………………

اولین برد بزرگ Android است

اندروید
 
اگرچه بلک بری به پایین بازار تلفن های هوشمند سقوط کرده است ، اما در اوایل دهه 2000 بازیگر برتر این رقابت ها بود. آیفون پس از راه اندازی ، در سال 2007 ، قدرتمند شد ، اما اندروید هیچ جا نبود.
ورایزون تهدید را به وضوح دید ، اما جوابی نداد. موتورولا این کار را کرد.
موتورولا یک تلفن مبتنی بر اندروید را توسعه داده بود. به اندازه آیفون براق نبود. تا حدودی حجیم بود و دارای صفحه کلید اسلاید بود. اما بهترین نسخه غیر آیفون موجود در بازار بود که در سال 2009 عرضه شد.
Verizon 100 میلیون دلار برای بازاریابی تلفن موتورولا ، معروف به خوانده ، هزینه ای صرف کرد ، نامی که از جورج لوکاس مجوز گرفته بود. به اندازه تعداد آیفون به اندازه بزرگ نیست ، اما به اندازه کافی موفقیت آمیز بود که باعث شد جهان توجه Android را شروع کند.
سکوی روبین به جریان اصلی شکسته شد و در نهایت آیفون را به حاشیه برد.
جاناتان ماتوس ، کارمند سابق گوگل که به عنوان اصلی بازاریابی محصول فعالیت می کند ، گفت: “من نان تست و تشویق کردن را به یاد می آورم که تیم در حین اتاق جنگ با هم برخورد می کردند ، با تماشای داشبورد و دیدن فوکوس عظیم ساختمان سنبله.” آندروید بین 2007 و 2010 ، به Business Insider گفت.
“جادوی اندی روبین”
اگر بخواهید دقیقاً امروز Android را به چه شکلی تبدیل کرده است ، نمی توانید پاسخی واضح دریافت کنید. این ترکیبی از چیزهاست – یکی اینکه روبین می داند که چگونه در اوایل دهه 2000 به حامل ها نزدیک شود. او می دانست که آنها نمی خواهند قدرت خود را تسلیم کنند ، و او به همراه سایر اعضای تیم اندرویدی Google آنها را متقاعد کرد که نرم افزار وی آنها را مجبور نخواهد کرد. در همان زمان ، ناوها هم به تمام عکس ها زنگ نمی زدند. به عنوان مثال اولین خوانده ، تلاش مشترکی از جانب موتورولا ، گوگل و ورایزون بود. این در محصول نهایی مشخص شد.
اندی روبین
یک منبع گفت: “منبع آزاد مهم است زیرا به شرکت کنندگان و سازندگان اطمینان می دهد که Google قدرت مطلق بر روی سیستم عامل اندرویدی ندارند.”
Rubin سخنان دیگری را که در مورد Android رخ می دهد ، بیان ندارد – Sundar Pichai در Google بر Android ، Chrome و اکثر سایر محصولات اصلی Google نظارت دارد. پیچای نزدیک به دو سال مسئولیت آندروید را برعهده داشته است – در مارس 2013 ، روبین بخش اندروید را در گوگل ترک کرد تا به عشق اول خود یعنی رباتیک بازگردد. وی بخش رباتیک را در Google نظارت کرد تا اینکه در سال 2014 این شرکت را ترک کرد تا تمرکز خود را روی دستگاه جوجه کشی استارتاپ خود ، که به عنوان Playground.global در پروفایل LinkinIn Rubin نامیده می شود ، متمرکز کند.
روبین کارآفرین قلبی است. او دقیقا می داند چگونه یک شرکت بسازد ، و انتظار دارد تمام موانعی که با آن به وجود آمده است. Android قویترین شهادت برای آن است.
روبین کسی بود که گوگل را ساخت و بقیه صنعت بی سیم بر این باورند که می تواند با اندروید غیرممکن را انجام دهد.
منبعی که از نزدیک با او همکاری کرد ، گفت: “و این جادوی اندی روبین است.” وی گفت: “وقتی او استعداد را به خود جلب می کند ، همه مشارکت می کنند. و او هنوز یک بینش دارد ، و بسیار باهوش است ، و او به نوعی آنرا جمع می کند. این توانایی او در جذب ، این عامل خنک کننده ای است که وی در جذب استعداد و اعتقاد مردم به این مسیر که در حال پایین آمدن است ، دارد. “

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

codesrcReza

109 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !