10 نکته مقدماتی برای یادگیری برنامه‌ نویسی پایتون

10 نکته مقدماتی برای یادگیری برنامه‌ نویسی پایتون

برنامه‌ نویسی پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا ، تفسیر شده با هدف کلی است که هم از برنامه نویسی شی گرا و هم برنامه نویسی ساخت یافته پشتیبانی می کند. زبان برنامه‌ نویسی پایتون کاملاً متنوع است و با استفاده از کتابخانه های استاندارد عملکردهای زیادی را ارائه می دهد که امکان اجرای آسان برنامه های پیچیده را فراهم می آورد.
ممکن است فکر کنید یادگیری برنامه‌ نویسی پایتون سخت است . فرایند یادگیری بسته به مهارت های فعلی شما ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال ، اگر دانش درستی در مورد سایر زبان های برنامه نویسی دارید ، یادگیری برنامه‌ نویسی پایتون سخت نخواهد بود . البته مردم به دنبال بهترین راهها برای یادگیری پایتون هستند ، به این معنی که آنها نمی خواهند سرگردان شوند یا به کارهای بی معنی بپردازند. در حالی که برخی از توصیه ها ممکن است فردی باشد ، برخی نکات کلی وجود دارد که می توانید برای درک نحوه یادگیری سریع پایتون دنبال کنید.
برنامه‌ نویسی پایتون
 

بررسی اجمالی برنامه‌ نویسی پایتون : چگونه پایتون را یاد بگیریم و چرا؟

هیچ کس نتوانست این واقعیت را رد کند که محبوبیت پایتون به سرعت افزایش یافته است. به دلیل افزایش علاقه به یادگیری ماشین ، هوش مصنوعی و علم داده ، پایتون به زبان ساعت تبدیل شده است. نحو ساده این زبان برنامه نویسی همچنین به شوق تمایل به پیدا کردن نحوه یادگیری پایتون کمک می کند. اما ، تازه کارها هنگام یادگیری کار با هر زبان برنامه نویسی ، باید واقعاً از روش شناختی پیروی کنند.
برنامه‌ نویسی پایتون
 

 •  پایتون یک زبان عمومی است که به لطف نحو ظریف و صریح خود یک کد نسبتاً قابل خواندن تولید می کند. متخصصان ، پایتون را به عنوان یک زبان سطح بالا طبقه بندی می کنند ، به این معنی که به زبان های استاندارد انسانی نزدیک است. بنابراین ، پایتون نسبت به زبان های سطح پایین مانند C ++ دارای یک منحنی یادگیری نرم تر است.
 • از آنجا که پایتون یک زبان عمومی است ، می تواند برای پروژه های مختلف کد تولید کند: برنامه های وب ، بازی ها ، ابزارهای مدیریت سیستم ، تجزیه و تحلیل داده ها ، ضایعات ، یادگیری ماشین و غیره.
 • حتما دارید با خودتون میگید چقدر طول میکشه که زبان برنامه نویسی پایتون را یاد گرفت ؟ باید گفت به اهداف شما و هوش شما نیز بستگی دارد. به عنوان مثال ، با استفاده راحت از پایتون برای نوشتن برنامه های ساده مدت زیادی طول نمی کشد. با این حال ، یکی از قوی ترین ویژگی های پایتون تعداد همراهانی است که دارد. منظور من از همراهان ، منظور از کتابخانه هایی است که برای گسترش امکان برنامه نویسی استاندارد پایتون در اینجا وجود دارد.
 • كتابخانه ها برای پروژه های مختلف پایتون بسیار مفید هستند ، بیشتر از لحاظ كاهش تعداد خطوط كدی كه برنامه نویسان برای دستی نیاز به تولید دارند. بنابراین ، پروژه های پایتون ممکن است از کدی که شما نوشتید تشکیل شده باشد ، اما اکثر خطوط می توانند از کتابخانه ها تهیه شوند.
 • قاعده کلی در مورد یادگیری پایتون این است که شما باید مقدمات زبان را قبل از عمیق تر شدن در کتابخانه ها بیاموزید.

برنامه‌ نویسی پایتون

قدم به قدم شروع کنید :

 1.  هر روز کدنویسی کنید
 2. کدها را روی کاغذ بنویسید
 3. زمانی را به استراحت اختصاص دهید
 4. با دیگران همکاری کنید
 5. از آموخته‎های دیگران استفاده کنید
 6. چیزی بسازید
 7. در پروژ‌های اوپن سورس (متن باز: Open Source) همکاری کنید
 8. جلو بروید و یاد بگیرید!

برنامه‌ نویسی پایتون

اهداف خود را تعیین کنید

قبل از یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون هدف خود را تعیین کنید ، هدف شما از یادگیری این زبان چیست ؟
 

هر روز کد نویسی را تمرین کنید

بسیار مهم است که هر روز هنگام یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید ، کدگذاری کنید. این قوام را تثبیت می کند و به شما کمک می کند تا با زبان بیشتر آشنا شوید. برای مثال روزی 1 ساعت کد نویسی کنید و بعد این زمان را افزایش بدید.

کد های خود را بنویسید و یادداشت کنید

یادداشت کد های شخصی راهی عالی برای درک مفاهیم پایتون است زیرا آنها به متمرکز نیاز دارند. زیرا در صورت شک و تردید میتونید به اون دفترچه یادداشت مراجعه کنید و شک خودتون رو رفع کنید
برنامه‌ نویسی پایتون

یک دوره آنلاین را امتحان کنید

دوره های آنلاین روشی عالی برای یادگیری زبان بزنامه نویسی پایتون است زیرا اطلاعات لازم و همچنین ابزار تست آن را ارائه می دهد. دوره های آنلاین همچنین شامل سیستم های بازخورد هستند که در صورت لزوم می توانید درخواست کمک کنید. همچنین ، این دوره ها از مفاهیم اساسی تا پیشرفته پیشرفت می کند که دانش شما را با روشی کارآمد افزایش می دهد.
 

تعامل با افراد دیگر

زبان برنامه نویسی پایتون یک اجتماع آنلاین بزرگ دارد و برای پاک کردن شک و تردید یا مشارکت در بحث ، به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کنید. همچنین پاسخ دادن به سؤالات در انجمن های آنلاین برای افزایش درک خود از پایتون و پاکسازی مفاهیم بسیار عالی است.

انجام پروژه های کوچک

به عنوان یک مبتدی ، پروژه های کوچک روش خوبی برای درک عمیق تر پایتون و شایستگی بیشتر در آن است. این پروژه ها تا زمانی که به شما چیزی یاد دهند بسیار مفید باشند. برخی از نمونه پروژه هایی که می توان ساخت یک برنامه ماشین حساب ، برنامه ساعت زنگ دار ، یک بازی tic-tac-toe و غیره است. پس از اتمام مرحله مبتدی ، می توان پروژه هایی را در دامنه مورد نظر خود دنبال کرد (مانند وب توسعه ، ML ، و غیره).

در پروژ‌های اوپن سورس (متن باز: Open Source) همکاری کنید

در مدل اوپن سورس، کد منبع نرم‌افزار در دسترس عموم قرار می‎گیرد و همه افراد می‌توانند در آن همکاری کنند. بسیاری از کتابخانه‌های پایتون اوپن سورس هستند و افراد در آنها مشارکت می‌کنند. به علاوه، بسیاری از شرکت‎ها پروژه‌های اوپن سورس را منتشر می‌کنند. این بدان معناست که شما می‌توانید با کدهایی که مهندسان این شرکت‌ها نوشته و تولید کرده‌اند، کار کنید.
مشارکت در یک پروژه اوپن سورس پایتون، روش خوبی برای به دست آوردن تجربیات یادگیری ارزشمند است.
مدیران پروژه، کار شما را بررسی کرده و نظرات و پیشنهادات خود را ارائه می‌دهند. این کار باعث می‌شود تا بهترین شیوه‌های یادگیری برنامه‌نویسی پایتون و همچنین ارتباط برقرار کردن با سایر توسعه‌دهندگان را بیاموزید.
برنامه‌ نویسی پایتون

زبان برنامه‌ نویسی پایتون را به شخص دیگری آموزش دهید

گفته می شود که شما فقط می توانید چیزی را بدانید که بتوانید آن را به شخص دیگری آموزش دهید. بنابراین پایتون را به دیگران آموزش دهید ، چه در قالب پست های وبلاگ ، ضبط فیلم ، سخنرانی های زنده و غیره. این باعث می شود درک خودتان از پایتون تقویت شود و همچنین هرگونه سوراخ در دانش خود را که باید پر شود ، افشا کنید.
 
پس از خواندن نکات مبتدی برای یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون ، وقت آن است که پیش بروید و آنها را تمرین کنید. یادداشت های زیادی کنید ، هرچه سریعتر نوشتن کد را تمرین کنید و در صورت لزوم سوالات زیادی بپرسید. بهترین شیوه های پایتون را بشناسید و آنها را با دقت دنبال کنید. پروژه های زیادی انجام دهید و به دیگران یاد دهید تا با اصول ارتباط برقرار کنند. مهمتر از همه ، به یاد داشته باشید که لذت ببرید !!

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

codesrcReza

109 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !