گیت هاب | GitHub چیست ؟ و برای چه چیزی استفاده می شود؟

گیت هاب یک وب سایت و خدماتی است که می شنویم حرفهایهای عجیب و غریب در همه زمانها وجود دارد ، اما بسیاری از مردم واقعاً نمی دانند چه کاری انجام می دهد. آیا می خواهید بدانید که تمام حروف GitHub چیست؟ بخوانید تا متوجه شوید.
برای درک GitHub ، ابتدا باید درک درستی از گیت داشته باشید. گیت یک سیستم کنترل نسخه منبع باز است که توسط Linus Torvalds — همان شخصی که لینوکس را ایجاد کرده است ، راه اندازی شده است. Git شبیه سایر سیستم های کنترل نسخه است: Subversion ، CVS و Mercurial برای نامگذاری چند مورد.
بنابراین ، Git یک سیستم کنترل نسخه است ، اما این به چه معنی است؟ وقتی توسعه دهندگان چیزی را ایجاد می کنند (برای مثال یک برنامه) ، آنها تغییرات مداوم در کد ایجاد می کنند و نسخه های جدید را تا بعد از انتشار اولین نسخه رسمی (غیر بتا) منتشر می کنند.
 
گیت هاب
 
GitHub  یک شرکت جهانی مستقر در ایالات متحده است که میزبانی برای کنترل نسخه توسعه نرم افزار را با استفاده از Git فراهم می کند. این شرکت تابعه مایکروسافت است که این شرکت را در سال 2018 با 7.5 میلیارد دلار آمریکا به دست آورد. این سرویس کنترل نسخه توزیع شده و مدیریت کد منبع (SCM) عملکرد Git را به همراه ویژگی های خاص خود ارائه می دهد. این کنترل دسترسی و چندین ویژگی همکاری مانند ردیابی اشکال ، درخواست ویژگی ها ، مدیریت کار و ویکی ها را برای هر پروژه فراهم می کند.
GitHub برنامه ها را بصورت رایگان و حساب های حرفه ای و سازمانی ارائه می دهد. حساب های GitHub رایگان معمولاً برای میزبانی پروژه های منبع آزاد استفاده می شود.از ژانویه سال 2019 ، GitHub مخازن خصوصی نامحدود را برای همه برنامه ها ، از جمله حساب های رایگان ارائه می دهد. از ژانویه سال 2020 ، GitHub گزارش داد که بیش از 40 میلیون کاربر [8] و بیش از 100 میلیون مخزن (شامل حداقل 28 میلیون مخزن عمومی) دارد ، و آن را به بزرگترین میزبان کد منبع در جهان تبدیل می کند.
 
گیت هاب
 
سیستم های کنترل نسخه این اصلاحات را مستقیم نگه داشته و تغییرات را در یک مخزن مرکزی ذخیره می کنند. این اجازه می دهد تا توسعه دهندگان به راحتی همکاری کنند ، زیرا می توانند نسخه جدیدی از نرم افزار را بارگیری کنند ، تغییراتی ایجاد کرده و جدیدترین نسخه را بارگذاری کنند. هر توسعه دهنده می تواند این تغییرات جدید را مشاهده کند ، آنها را بارگیری کند و به آن کمک کند.
به همین ترتیب ، افرادی که هیچ ارتباطی با توسعه یک پروژه ندارند هنوز می توانند پرونده ها را بارگیری کرده و از آنها استفاده کنند. اکثر کاربران لینوکس باید با این فرآیند آشنا باشند ، زیرا استفاده از Git ، Subversion یا روش مشابه دیگری برای بارگیری پرونده های مورد نیاز بسیار رایج است – به خصوص در تهیه برنامه برای تهیه برنامه از کد منبع (یک روش معمول برای حرفهایهای لینوکس).
Git سیستم کنترل نسخه مورد نظر اکثر توسعه دهندگان است ، زیرا دارای مزایای متعدد نسبت به سایر سیستم های موجود است. این فایل با کارایی بیشتری ذخیره می کند و یکپارچگی پرونده را بهتر می کند. اگر علاقه مند به دانستن جزئیات هستید ، صفحه Git Basics توضیح کاملی درباره نحوه عملکرد Git دارد.
 

گیت هاب فقط برای توسعه دهندگان نیست

تمام این صحبتها در مورد ایده آل گیت هاب برای برنامه نویسان ممکن است این باور را داشته باشید که آنها تنها کسانی هستند که آن را مفید می دانند. اگرچه بسیار کمتر رایج است ، اما در واقع می توانید از گیت هاب برای هر نوع پرونده استفاده کنید. اگر مثلاً تیمی دارید که دائماً در یک سند ورد تغییراتی ایجاد می کند ، می توانید از GitHub به عنوان سیستم کنترل نسخه خود استفاده کنید. این عمل معمولی نیست ، زیرا در بیشتر موارد گزینه های بهتری وجود دارد ، اما باید در نظر داشته باشید.
اکنون که می دانید GitHub درمورد همه چیز چیست ، آیا شما برای شروع کار آماده هستید؟ به GitHub.com بروید و حتماً پس از ثبت نام صفحات راهنمایی آنها را بررسی کنید.

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

codesrcReza

109 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !