10 اشتباه رایج در برنامه نویسی مبتدی

10 اشتباه که مبتدی ها در برنامه نویسی انجام می دهند

برنامه نویسی در واقع کار هوشمندانه و یافتن راه های موثر برای ساختن یک نرم افزار مفید است. چه در حال ایجاد برنامه های نرم افزاری ، برنامه های وب یا برنامه های تلفن همراه باشید ، اصول برنامه نویسی همان ثابت است.
هنگام یادگیری کد نویسی ، درک عادات خوب و عادت های بد مهم است. دانستن اشتباهاتی که رمزگذاران مرتکب می شوند و چگونگی اجتناب از آنها می تواند به شما کمک کند تا بنیان بهتری در برنامه نویسی خود ایجاد کنید. در اینجا 10 اشتباه بسیار رایج وجود دارد که باید از آنها جلوگیری کنید.

1. استفاده از کدهای تکراری

Don’t Repeat Yourself (تکرار نکنید) یکی از اصول اساسی برنامه نویسی است که هنگام یادگیری با آن روبرو خواهید شد. این اغلب به DRY کوتاه می شود و کدهایی که با استفاده از این اصل نوشته می شوند را کد DRY می نامند.
تکرار کد یک دام آسان برای افتادن است ، و اغلب برای اینکه بفهمید چه مقدار کد تکرار می شود ، کمی بررسی می شود به عنوان یک قانون خوب ، اگر کد را کپی و پیست می کنید احتمالاً تکراری است و باید تغییر کند.
با استفاده از حلقه ها و عملکردها راحت باشید و کار خود را انجام دهید و این مشکل برطرف خواهد شد. یک چارچوب وب همچنین می تواند به شما در کاهش کدهای تکراری کمک کند.

2. استفاده از نام متغیرهای بد

متغیرها بدون توجه به اینکه به چه زبانی کار می کنید در برنامه نویسی ضروری هستند. از آنجا که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند ، داشتن عادت های خوب برای نامگذاری متغیرها مهم است.
متغیرها باید دقیق و مرتب نامگذاری شوند. از به کار بردن اصطلاحات کلی که معنی ندارند ، خودداری کنید. جمع کردن یک چیز سریع و آسان است ، اما وقتی بعداً باید به کد خود برگردید ، فهمیدن اینکه چه اتفاقی می افتد دشوارتر می شود.
فرض کنید شما در حال نوشتن برنامه ای هستید که برای محاسبه از نرخ بهره استفاده می کند. شما یک متغیر برای استفاده در برنامه می نویسید.

let rate = 0.1;

تمام آنچه که ما واقعاً در مورد این متغیر می دانیم این است که یک نرخ است. چه نوع نرخ؟
این کد بسیار خوب کار خواهد کرد ، اما تشخیص اینکه چه چیزی در اینجا اتفاق می افتد دشوار است.
در عوض ، متغیرهای خود را با وضوح بیشتری نام ببرید.

let interestRate = 0.1;
3. عدم استفاده از نظرات

از نظرات استفاده کنید! نظرات مستندات کد شما هستند. آنها بهترین راه برای توصیف آنچه دقیقاً در کد شما هنگام رشد اتفاق می افتد ، هستند. مطمئناً ، توضیح کد شما کار کمی بیشتری به نظر می رسد اما بعداً از خود تشکر خواهید کرد.
یک عملکرد درخشان بنویسید؟ درباره آنچه انجام می دهد نظر بنویسید. ایجاد الگوی جدید شی برای برنامه نویسی شی گرا؟ با یک نظر آن را خراب کنید. نظرات به هر زبانی استفاده می شود ، و آنها به یک دلیل وجود دارند.
نظرات کد شما را تمیزتر می کند ، پیمایش آسان تر می کند و شما را به قهرمان توسعه دهنده بعدی تبدیل می کند که ممکن است لازم باشد روی پروژه شما کار کند.

4. اضافه بار زبان

مشکلی که به نظر می رسد توسعه دهندگان در حال رشد را بیش از حد بار می کند ، سد زبانها و فن آوری های جدید است. انجمن های توسعه دهنده آنلاین پر از س ofال در مورد انتخاب زبان هستند.

آیا باید در برنامه خود در JavaScript بنویسم ، یا باید از چارچوبی مانند Node.JS یا Express استفاده کنم؟ آیا باید از Python ، Scala یا Ruby برای توسعه استفاده کنم؟ C یا C ++ یا C #؟ کدام چارچوب بهترین است؟ آیا باید برای پایگاه داده MongoDB یا SQL یا SQLite یاد بگیرم؟ آیا این زبان منسوخ شده است ؟؟
نگران این موضوع نباشید
قدم به عقب بروید ، روی اصول تمرکز کنید. زبانها می آیند و می روند ، اما موفق ترین توسعه دهندگان حل مسئله هستند. برنامه نویسی خود را بر اساس تفکر الگوریتمی انجام دهید و همه موارد دیگر سر جای خود قرار می گیرند.
این فناوری ها فقط ابزاری هستند و اگر بدانید چه مشکلاتی وجود دارد ، می دانید برای حل آنها از کدام ابزار استفاده می کنید.

5. پشتیبان گیری نکردن کد

عدم ایجاد عادت های مناسب برای محافظت از کد شما ، برای توسعه دهندگان جدید ناامیدکننده و برای افراد باتجربه مخرب است.
به عنوان یک برنامه نویس ، صرفه جویی و پشتیبان گیری مداوم از کار خود بسیار مهم است. تفاوتی با کار بر روی یک سند مهم یا صفحه گسترده ندارد که به طور مکرر ذخیره می شود.

یاد بگیرید که چگونه پرونده های خود را با Git مدیریت کنید. واقعاً هر کنترل نسخه ای ، نرم افزاری که استفاده می کنید به اندازه دانستن نحوه استفاده از آن مهم نیست. اگر رایانه شما خراب شود یا شبکه از کار بیفتد ، نمی خواهید یک تغییر مهم را از دست بدهید.

6. کد پیچیده

کدگذاری یک تست ضریب هوشی نیست. این که چه کسی می تواند از پیچیده ترین عملکردها یا پرونده های چشمگیر استفاده کند ، چالشی نیست. این کد باید با روحیه حل موثر مشکلات نوشته شود. نوشتن کد ساده آسان تر است ، نگهداری آن آسان تر و مدیریت آن آسان تر است.
برای روشن بودن ، کد ساده به معنای گرفتن میانبر نیست. کد ساده به معنای قرار گرفتن در قلب مسئله ای است که می خواهید حل کنید و به طور موثر آن را حل کنید. و کد شبه می تواند در این زمینه به شما کمک کند. در اینجا کد شبه چیست و چگونه می تواند شما را به یک رمزگذار بهتر تبدیل کند.

7. سوال نکردن

برنامه نویسی به سختی انجام می شود و بهتر شدن به معنای یادگیری مداوم چیزهای جدید است. بهترین کاری که می توانید انجام دهید خواندن و مطالعه برنامه نویسی برای بهتر شدن است ، اما در صورت نیاز به راهنمایی اضافی از پرسیدن سوال نترسید.

پرسیدن سوال می تواند موجب ترس باشد ، اما بیشتر برنامه نویسان باسابقه از به اشتراک گذاشتن دانش و ایده خوشحال هستند.
فقط مطمئن شوید که تحقیق خود را انجام داده اید و تلاش واقعی کرده اید. اگر ببینند که شما برای یادگیری اختصاص داده اید ، توسعه دهندگان باتجربه بیشتر به شما راهنمایی می کنند. شاید با پیگیری  questions سوالات و پاسخ های مهم ، یک ژورنال برنامه نویسی برای بهتر شدن داشته باشید.

8. پیشبرد برنامه ریزی نیست

نوشتن نرم افزار موثر با برنامه ریزی و طراحی خوب شروع می شود. اگر می خواستید خانه ای بسازید قبل از ساختن نقشه ای تهیه می کنید. برنامه نویسی تفاوتی ندارد.
قبل از اینکه حتی یک خط کد بنویسید ، آنچه را که واقعاً می خواهید انجام دهید ، شناسایی کنید. بدانید مشکل چیست ، چگونه می خواهید آن را حل کنید. اگر هنگام نوشتن کد ، مشکلات را امتحان کنید ، ممکن است راه حل های مناسب را از دست بدهید.

9. شکستن

کمی استراحت کن! برنامه نویسی از نظر ذهنی مالیات دریافت می کند و با پایان دادن به ساعتها مغز شما را به سمت محدودیت سوق می دهد و در نهایت شما را خسته می کند. حتی بدتر از خستگی ، ممکن است دچار سردرد یا گردن شوید که نشانه خستگی چشم کامپیوتر است.
وقتی به دیوار برخورد می کنید وقت آن است که کمی استراحت کنید. کمی از صفحه دور شوید و کاری را انجام دهید که از آن لذت می برید. یک کتاب بخوانید ، بیرون بروید ، پیاده روی کنید ، برای شام بیرون بروید ، هر چیزی که شما را از آن دور کند.
شما از نظر ذهنی تازه خواهید شد و هنگام بازگشت ممکن است دیدگاه جدیدی در مورد کد خود پیدا کنید.

10. سرگرم نشدن

برنامه نویسی می تواند چالش برانگیز ، ناامیدکننده باشد و گاهی اوقات کاملاً خرد کننده باشد. اطمینان حاصل کنید که از چیزهای کوچکی که در زمینه کد نویسی دوست دارید لذت می برید و کمی تفریح ​​را فراموش نکنید.

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

codesrcReza

109 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !