مزایای کسب و کار اینترنتی نسبت به کسب و کار سنتی چیست؟

مزایای کسب و کار اینترنتی نسبت به کسب و کار سنتی چیست ؟

رشد سریع اینترنت باعث رشد سریع فرصت های تجارت آنلاین شده است. مشتریانی که زمانی برای خرید محصولات یا خدمات به یک فروشگاه یا محل کار خود میرفتند ، هم اکنون می توانند معاملات (خرید و فروش ) را به راحتی از خانه یا محل کار خود انجام دهند. برای کارآفرینان جوان ، یک تجارت اینترنتی همچنین مزایای متنوعی را نسبت به یک مدل تجاری سنتی تر ارائه می دهد.

کمترین هزینه برای شروع کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنی بیساری از هزینه ها و دغدغه ها را حذف کرده ، شما برای اینکه بخواهید یک کسب و کار سنتی ایجاد کنید باید ساختمان یا مکانی داشته باشید  اما در کسب و کار اینترنتی نیازی به خرید ساختمان یا اجاره فضای اداری نیست ، زیرا می توانید در خارج از خانه یا حتی در یک میز آشپزخانه کار کنید. در بسیاری موارد ، رایانه ای که دسترسی به اینترنت داشته باشد ، تمام کارهایی است که شما برای شروع کار نیاز دارید. (یک رایانه و چند متر فضا برای شروع کسب و کار اینتنرتی نیاز هست فقط)

کسب و کار اینترنتی

معایب کسب و کار سنتی

 

  • هزینه‌‌های بالای مشاغل سنتی من جمله انواع قبوض و اجاره محل کسب
  • نیاز به فضای تجاری یا اداری
  • نیاز به حضور فیزیکی در محل دارد
  • مشاغل سنتی دارای سقف دارامد مشخصی هستند و از آن سقف بالاتر نخواهید رفت
  • معمولا افرادی که مالک محل کسب خود هستند می‌توانند درآمد ثابت و دائمی داشته باشند و جا به جایی محل کسب برابر با شروع دوباره خواهد بود.
  • نیاز به حضور دائمی فرد داشته و عدم حضور برابر با قطع درآمد خواهد بود.
  • ساعت کار شما بسیار محدود خواهد بود.
  • درآمد شما نسبت مستقیم با دیده شدن خواهد داشت. در نتیجه محل قرارگیری فروشگاه شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

Fiber vs. Wireless Internet for Business: Which is Best?

انعطاف پذیری

با یک تجارت اینترنتی می توانید حداکثر انعطاف پذیری را در زندگی کاری خود داشته باشید. اینترنت بصورت شبانه روزی در دسترس است ، بنابراین می توانید یک برنامه کاری ایجاد کنید که برای شما مناسب باشد. همچنین می تواند به شما اجازه کار تمام وقت یا پاره وقت را بدهد ، بنابراین می توانید در صورت ترجیح کار شغل تمام وقت را شروع کنید. اگر صاحب رایانه لپ تاپ هستید ، انعطاف پذیری لازم برای کار در هر مکانی که به اینترنت دسترسی دارید را دارید.

بازارهای نامحدود

دسترسی به اینترنت جهانی است ، بنابراین کل دنیا یک بازار بالقوه برای محصولات یا خدمات شما است. شما همچنین می توانید با سهولت نسبی بازارهای خاص را هدف قرار دهید. به عنوان مثال ، اگر تجارت شما شامل معامله با سکه های نادر است ، می توانید از انجمن های آنلاین ، سایت های رسانه های اجتماعی ، گروه های شبکه ای و تابلوهای پیام استفاده کنید تا با افرادی که علاقه مشابهی دارند ارتباط برقرار کنید.

کسب و کار اینترنتی

بازاریابی کم هزینه

اینترنت روشهای مختلفی برای بازاریابی مشاغل شما با هزینه کم یا بدون هزینه ارائه می دهد. می توانید یک وبلاگ ایجاد کنید یا مقالاتی بنویسید که اطلاعات مفیدی در مورد زمینه شما ارائه می دهد که می تواند مشتریان جدید را جذب کند. گزینه دیگر استفاده از Google Adwords است ، جایی که شما تبلیغاتی را ایجاد می کنید که افراد هنگام انجام یک جستجوی کلمه کلیدی که مربوط به رونق شما باشد ، با آن روبرو می شوید. همچنین می توانید فضای تبلیغاتی را در وب سایت های دیگر خریداری کرده یا لینک ها را به صورت رایگان مبادله کنید.

کسب و کار اینترنتی

سهولت معاملات

تجارت اینترنتی امکان انجام معاملات آسان را فراهم می آورد. می توانید یک صفحه مطمئن در وب سایت خود تنظیم کنید که در آن مشتریان بتوانند محصولات شما را از طریق کارت اعتباری یا از طریق یک سرویس پرداخت آنلاین مانند PayPal پرداخت کنند. این امر نیاز به ارسال قبوض کاغذی از طریق نامه یا پرداخت پول نقد را برطرف می کند ، و سریعاً پرداخت می کنید.

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

codesrcReza

109 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !