Bootstrap بوت استرپ چیست ؟

به نظرتون Bootstrap چیست؟ برای کسانی که در زمینه توسعه وب فعالیت می کنند ، بوت استرپ اصطلاح جدیدی نیست. بوت استرپ یکی از محبوب ترین چارچوب های توسعه وب در خارج از کشور است و از آن برای توسعه پروژه های بسیار پاسخگو در HTML ، CSS و JavaScript استفاده می شود. اساساً ، آنچه بوت استرپ انجام می دهد ، کاهش زمان مورد نیاز برای راه اندازی و راه اندازی وب سایت مدرن است.
شما باید از الگوهای طراحی برای هر جنبه از سایت ، از تایپوگرافی گرفته تا دکمه ها یا چرخ فلک های تصویر استفاده کنید. البته برای اینکه کار خود را آسان تر کنید ، باید در مرحله اول نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید. برای کشف سحر و جادو بوت ‌استرپ در این مقاله که توسط تیم ما ساخته شده است ، بخوانید.
 

آغاز کار در بوت استرپ

بوت استرپ
قبل از هر چیز دیگری ، شما باید بر اصول استفاده از Bootstrap تسلط داشته باشید. اگر به وب سایت رسمی Bootstrap نگاهی بیندازید ، می بینید که بوت استرپ به عنوان یک چارچوب HTML ، CSS و JS توصیف شده است که برای توسعه پروژه های پاسخگو از اول موبایل استفاده می شود. افزودن این نکته ضروری است که بوت استرپ ابزاری منبع باز است که به هزاران نفر کمک می کند نمونه های اولیه پروژه های خود را بسازند یا از ابتدا تا پایان برنامه ها را با استفاده از صرفه جویی در زمان طراحی مانند متغیرهای Sass که در ابزار داخلی بوت استرپ وجود دارد ، ایجاد کنند. این سیستم مجهز به سیستم شبکه ، اجزای از پیش ساخته شده و پلاگین هایی است که با جی کوئری ساخته شده اند تا بتوانند در هر پروژه ای متناسب باشند.
به عبارت ساده ، بوت استرپ طیف گسترده ای از ابزارهایی است که به کد قابل استفاده مجدد تکیه می کنند ، بنابراین نیازی نیست که بلوک های ساخت و ساز وب سایت را از ابتدا توسعه دهید. برای ساختن وب سایت هایی که ممکن است در حد امکان مسئول باشند ، بوت استرپ با استفاده از کاربران امکان استفاده از آن را به عنوان یک چارچوب توسعه جلویی ، این فرآیند را آسان تر می کند. حتی اگر شما فقط می خواهید یک طرح ساده ایجاد کنید ، بوت استرپ می تواند کمک کند. با استفاده از چارچوبی مانند بوت استرپ ، شما مطمئناً می دانید که طراحی شما سازگار است و هیچ مشکلی در مرورگر وجود نخواهد داشت.
برای شروع ، پرونده هایی که باید درباره آنها بدانید عبارتند از:
بوت استرپ
bootstrap.css – چارچوب CSS
چارچوب bootstrap.js –JavaScript / jQuery
glyphicons – مجموعه قلم آیکون
آنچه بوت استرپ در مقایسه با سایر چارچوبها متفاوت عمل می کند این است که از jQuery استفاده گسترده می کند. بدون جی کوئری ، سازگاری مرورگر متقابل امکان پذیر نخواهد بود و جاوا اسکریپت بسیار پیچیده است. بسته بوت استرپ شامل تمام ابزارهایی است که یک توسعه دهنده برای ایجاد یک رابط کاربری معمولی به دنبال آخرین روندها و الزامات از نظر پاسخگویی و تطبیق پذیری ، نیاز دارد. اگر از نوشتن ده ها رشته کد طولانی از جمله CSS خسته شده اید ، Bootstrap با ساده کردن روند فوق العاده به شما کمک می کند.

اهمیت یک چارچوب

توسعه دهندگان می دانند که بکارگیری یک پروژه همیشه به اندازه امروز ساده نبود. قبلاً به ساعت و ساعت کار نیاز داشت و مهارت برنامه نویسی مورد نیاز شدید بود. یک اشتباه واحد می تواند کل یک پروژه را خراب کند ، بنابراین میزان استرس و فشارهایی که بر روی شانه های توسعه دهنده وارد شده است بسیار زیاد بود. به عنوان یک چارچوب ، کاری که بوت استرپ انجام می دهد ، ساده تر کردن روند توسعه ، با نگه داشتن کد ثابت و با کیفیت است.
اشتباهات انسانی طبیعی است و داشتن یک چارچوب به خوبی آزمایش شده و اثبات شده برای ساختن آن بسیار راحت است.
نوشتن کد به طور کامل توسط خودتان گزینه ای است ، اما این مسیر پیچیده تر برای دنبال کردن است.

با یک چارچوب ، می توانید:

  • از تکرار بی فایده جلوگیری کنید
  • بدون ایجاد تغییرات شدید با نیازهای مختلف سازگار شوید
  • با کد خود سازگار باشید
  • طرح های جدید نمونه ای سریعتر و آسان تر از همیشه
  • از سازگاری بین مرورگر استفاده کنید

 

چرا Bootstrap؟

بنابراین ، فریم ورکها عالی هستند ، اما چه چیزی بوت استرپ را به انتخاب خوبی تبدیل می کند؟ خوب ، از زمان ظهور آن در سال 2011 ، بلافاصله بوت استرپ شناخت طراحان وب و توسعه دهندگان را برای چگونگی عملکرد بوت استرپ انعطاف پذیر و کار با آن آسان کرد. اگر این امر شما را متقاعد نکند که از بوت استرپ امتحان کنید ، توجه کنید که دارای سازگاری مرورگر سخاوتمندانه است ، می توانید سریعاً از اجزای استفاده مجدد استفاده کنید ، و این پشتیبانی جی کوئری را نیز دارد.
Bootstrap را می توان با IDE یا ویرایشگر مورد نظر خود استفاده کرد ، و می تواند در کنار زبان های سمت سرور اعم از ASP.NET تا PHP یا حتی Ruby استفاده شود.
اما چرا مهندسان نرم افزار بوت استرپ را نسبت به سایر فریم ورک ها انتخاب می کنند؟ دلایل متنوع است. نکته اصلی این است که به دلیل طراحی بصری آن ، ساده تر کردن استاد بوت استرپ آسان تر است. سیستم شبکه باعث ایجاد تفاوت می شود ، در حالی که اجزای قابل استفاده مجدد بیشمار ، همه چیز را برای توسعه دهنده راحت تر و قابل انعطاف می کند.
پشتیبانی از افزونه ها قابلیت های این فریم ورک را حتی بیشتر می کند. در اینجا نگاهی عمیق تر به مزایای استفاده از بوت استرپ وجود دارد:
این یک وقت پس انداز است
بوت استرپ
استفاده از بوت استرپ راحت است زیرا می تواند باعث صرفه جویی در وقت زیادی شود. این روند روند پیشرفت را بسیار بالا می برد ، در حالی که هنوز سطح کیفیت و قوام خود را حفظ می کند و هر برنامه نویس برای آن تلاش می کند.
هنگامی که از Bootstrap استفاده می شود ، توسعه دهندگان نیازی به طراحی مجدد عناصر خاص برای پاسخگویی به نیازها در مرورگرها ، دستگاه ها یا سیستم عامل ها ندارند یا ساعت ها و ساعت ها را صرف تلاش برای تشخیص مکان اشتباه می کنند. بیشتر کار های سخت دیگر توسط توسعه دهندگان انجام نمی شود ، بلکه توسط خود بوت استرپ انجام می شود.
حتی با استفاده از بوت استرپ ، حتی توسعه دهندگان پشتیبان نیز می توانند جلوی پاسخگو را بیابند ، بدون آنکه وقت کافی برای درک HTML و CSS اختصاص دهند. Bootstrap را می توان در یک سایت ثابت ، یک سایت PHP ، CMS – هر چیزی استفاده کرد.
انعطاف پذیری آن از ویژگی هایی است که در صرفه جویی در وقت و جلوگیری از ایجاد تغییرات بیش از حد به شما کمک می کند. علاوه بر این ، می توانید در چند دقیقه آن را از GitHub بارگیری کنید و بلافاصله شروع به کار کنید.

Bootstrap دارای یک شبکه پاسخگو است

 
بوت استرپ
بوت استرپ به جای گذراندن ساعت برای کدگذاری شبکه خود ، یکی از آن ها را شامل می شود. با اتلاف وقت تلف شده با استفاده از سیستم شبکه از پیش تعریف شده خداحافظی کنید و شروع به پر کردن ظروف با محتوای مورد نظر خود کنید. با استفاده از بوت استرپ ، می توانید نقاط بازپرداخت دلخواه خود را برای هر ستون نیز تعیین کنید و تعیین کنید که چقدر بزرگ می خواهند باشند یا به تنظیمات پیش فرض می چسبند. در هر صورت ، این شبکه ساده تر و سریعتر است.
 

تغییر اندازه تصویر

بوت استرپ
یکی از فرایندهای وقت گیر که سازندگان هنگام کار روی یک پروژه با آن روبرو می شوند تغییر اندازه تصاویر است. برای پاسخگویی به یک سایت ، شما باید بار بار را کاهش دهید ، و تصاویر عامل اصلی بار آهسته بار هستند. خوشبختانه ، بوت استرپ با استفاده از قوانین CSS از پیش تعریف شده و افزودن یک کلاس جدید به تصاویر ، کد مخصوص خود را برای تغییر اندازه تصاویر به صورت خودکار ارائه می دهد.
 

دوستی مرورگر

بوت استرپ
در دنیای امروز ، مردم بسته به ترجیحات خود از انواع دستگاه ها ، سیستم عامل ها و مرورگرها استفاده می کنند. این جنبه دیگری است که Bootstrap را راحت می کند. با اکثر مرورگرها سازگار است و به ساختن وب سایت ها و برنامه های مقیاس پذیر که در همه جا کار می کنند کمک می کند.

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

codesrcReza

109 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !